Základní chyby při posilování

Je jen málo sportů, kde dochází k tak zásadním chybám, jako u posilování. Bohužel mezi cvičenci koluje řada nepravd či polopravd, které se poté stanou součástí jejich tréninku a výsledek je poté mnohem horší, než by mohl být. V českých fitness centrech se bohužel často stává, že není návštěvníkům věnována téměř žádná pozornost a o odborných radách ani nemluvě. Tyto informace si musí začátečník zjistit sám nebo od svých kolegů z posilovny. Nyní se podíváme na úplně nejzákladnější chyby, které jsou s posilováním spojeny.

 

Začínáme příliš brzy

Nelze paušalizovat a říci, že ideální věk na pravidelné návštěvy fitness centra začíná od určitého roku života. Nicméně se odborníci shodují na tom, že dokud je tělo ve vývoji, tak musí být trénink speciálně upraven. Obecně platí, že u mladých sportovců je důležitá variabilita pohybových aktivit. Jednostranné zatěžování může způsobit nepříjemné problémy v budoucnu. Je otázkou, zda má smysl snaha o budování svalové hmoty před ukončením puberty.
 

Cvičíme příliš dlouho a často

únava ze cvičeníNic se nemá přehánět a méně je někdy více. To v kulturistice a posilování platí na 100 %. Mnoha začátečníkům se stává, že cvičí téměř každý den nebo dokonce každý den. Trénink není rozdělen dle žádného plánu a cvičí se celé tělo. Jaké jsou poté výsledky? Často téměř nicotné. Velké svalové skupiny potřebují k úplné regeneraci 48 hodin a více. Co se tedy stane, když je cvičíme každý den? Sval se pouze unaví. Nesmíte zapomínat, že svaly nerostou při tréninku, ale při odpočinku.

Pozornost jen nutné věnovat také délce tréninku. Kvalitní trénink by měl být intenzivní. Vycházejte z ověřených tréninkových programů a neupravujte si je k obrazu svému. Na to si můžete troufnout po několika letech zkušeností.
 

Hranolky nejsou strava pro posilování

Genetika, strava a trénink. Tyto tři proměnné ovlivňují výsledek. S genetikou příliš neuděláte, trénink musí být co nejkvalitnější a dodržující základní zásady, a pak je tu strava. Pokud chceme, aby svaly rostly, tak jim musíme dát dostatek materiálu. Tím jsou bílkoviny. Lze nalézt mnoho kvalitních jídelníčků, které nejsou cenově náročné. Pokud je budete dodržovat, tak se dostaví opravdové výsledky.

V dalších článcích vám některé jednoduché jídelníčky představíme.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>