Strava

Řecká dieta

Máte rádi Řecko? A co řeckou kuchyni? Pokud jste odpověděli ano alespoň na jednu otázku, pak vás tato dieta zajisté potěší, protože zhubnete a zároveň si i výborně pochutnáte. A navíc se budete stravovat zdravě a to se přece vyplatí!


Výzva: 30 dnů bez cukru – zbavte se závislosti společně s námi

Doufám, že nejsem jediná, kdo si z dětství pamatuje televizní pořad Sezamová ulice a (mou oblíbenou) chlupatou a nenažranou postavičku Keksíka, anglicky Cookie monster. V dnešní době jsme téměř všichni takoví malí Keksíci – sladkosti jsou pro nás součástí života, jíme je ve stresu i na oslavách a rodinných setkáních, jíme je, když jsme smutní i když nám něco udělalo radost, jíme je prostě jen tak z nudy…


Fenomén – burákové máslo

Tato typicky americká pomazánka byla až donedávna spotřebiteli naprosto přehlížena. Teprve až v posledních letech dorazil tento trend i k nám do České republiky. Z části to mohlo být zaviněno tím, že burákové máslo jednoduše lidem dost často napoprvé nezachutná. Má nezajímavou barvu a je na tom cenově podobně jako mnohem oblíbenější čokoládové pomazánky z lískových oříšků. Tak, co se teď změnilo? S největší pravděpodobností za to může náš vzrůstající zájem o fitness a zdravý životní styl.


Šálek kávy před cvičením? Ano!

Tento celosvětově oblíbený nápoj vám jistě nemusím představovat. Mnoho lidí si denně dopřává jeden či více šálků kávy. Nejčastěji proto, aby je v ní obsažený kofein po ránu nakopnul. Během dne jí pak pijí kdykoliv na ně přijde únava. Káva je jednoduše součástí celosvětového jídelníčku. A právě proto jí bylo věnováno nespočet studií. Nejprve jsme zjistili, jak je škodlivá, návyková, odvodňuje a je nepřítelem klidného spánku. Pak přišly další výzkumy a ukázalo se, že to s ní nebude tak zlé, jak se zprvu zdálo.