Posilování

Základní chyby při posilování

Je jen málo sportů, kde dochází k tak zásadním chybám, jako u posilování. Bohužel mezi cvičenci koluje řada nepravd či polopravd, které se poté stanou součástí jejich tréninku a výsledek je poté mnohem horší, než by mohl být. V českých fitness centrech se bohužel často stává, že není návštěvníkům věnována téměř žádná pozornost a o odborných radách ani nemluvě. Tyto informace si musí začátečník zjistit sám nebo od svých kolegů z posilovny. Nyní se podíváme na úplně nejzákladnější chyby, které jsou s posilováním spojeny.


Kalisthenika – cvičíme s vlastní váhou

Ne každý má možnost (třeba kvůli nedostatku času či peněz) chodit do posilovny či fitness centra. Mnoho lidí posiluje pravidelně doma a i když to není ten nejefektivnější způsob, jak nabrat svalovou hmotu, určitě to při správném provádění a stravě má své výsledky.

Doma většina z nás pravděpodobně nemá takové vybavení jaké je v posilovně, takže se musíme obejít bez větších činek, multipressu a jen málokdo má doma třeba lavici na bench press. Proto se při cvičení doma využívá dost kalisthenika, tedy cvičení s vlastní vahou.


7 důvodů proč začít zvedat čínky

Je tady leden, nový rok, nový začátek. Čas začít dělat něco nového, často se stává toto období časem, kdy kupujeme permanentky do fitka v naději na to, že vylepšíme sebe sami. Jaké jsou skutečné důvody pro to, abyste začali chodit zvedat činky?

Možná je to cool, možná vás bude bavit se o tom bavit přede všema. To by neměl rozhodně být důvod proč začít s práci na sobě. Důvodem by nemělo být ani „blížící“ se léto a koupaliště, na kterých se budete předvádět. To není pravý význam posilování. Ten je jiný…