Začátky cvičení

Základní chyby při posilování

Je jen málo sportů, kde dochází k tak zásadním chybám, jako u posilování. Bohužel mezi cvičenci koluje řada nepravd či polopravd, které se poté stanou součástí jejich tréninku a výsledek je poté mnohem horší, než by mohl být. V českých fitness centrech se bohužel často stává, že není návštěvníkům věnována téměř žádná pozornost a o odborných radách ani nemluvě. Tyto informace si musí začátečník zjistit sám nebo od svých kolegů z posilovny. Nyní se podíváme na úplně nejzákladnější chyby, které jsou s posilováním spojeny.


7 důvodů proč začít zvedat čínky

Je tady leden, nový rok, nový začátek. Čas začít dělat něco nového, často se stává toto období časem, kdy kupujeme permanentky do fitka v naději na to, že vylepšíme sebe sami. Jaké jsou skutečné důvody pro to, abyste začali chodit zvedat činky?

Možná je to cool, možná vás bude bavit se o tom bavit přede všema. To by neměl rozhodně být důvod proč začít s práci na sobě. Důvodem by nemělo být ani „blížící“ se léto a koupaliště, na kterých se budete předvádět. To není pravý význam posilování. Ten je jiný…


Začínáme – jdeme cvičit!

Dlouho jsem přemýšlel, zda jako první článek napsat něco klasicky úvodního, nebo do psaní vlétnout po hlavě, a začít hned tématicky.

Nakonec jsem se pro úvodní text přeci jenom rozhodl. Pojďme si tedy lehce nastínit vizi tohoto webu.