7 důvodů proč začít zvedat čínky

Je tady leden, nový rok, nový začátek. Čas začít dělat něco nového, často se stává toto období časem, kdy kupujeme permanentky do fitka v naději na to, že vylepšíme sebe sami. Jaké jsou skutečné důvody pro to, abyste začali chodit zvedat činky?

Možná je to cool, možná vás bude bavit se o tom bavit přede všema. To by neměl rozhodně být důvod proč začít s práci na sobě. Důvodem by nemělo být ani „blížící“ se léto a koupaliště, na kterých se budete předvádět. To není pravý význam posilování. Ten je jiný…

 

Testosteron!

Testosteron je lidský hormon (převážně mužský), jehož hladinu si jednoznačně posilováním zvýšíte.
Jeho výhody jsou neoddiskutovatelné. Pro lidi ve fitku to bude nejspíše fakt, že výrazně napomáhá tvorbě svalové hmoty. Žene nás kupředu i díky němu více riskujeme.
Získáme díky němu i větší sebevědomí, ale o tom později.

Žen se tento bod příliš netýká, mají pouze desetinu testosteronu mužů. I to je důvod, proč se nikdy z ženy nestane Hulk nebo podobná postavička, což je častý důvod, proč ženy činky neberou…
 

Svalová hmota nejen pro hubnutí

Činky znamenají svaly, svaly znamenají rychlejší metabolismus a ten znamená větší energetický výdej. Zvedání činek není nesmyslem pro testosteronem nabité týpky a flexováním před zrcadlem, je to i prostředek pro dosažení vysněné postavy a snížení tuku v těle.
Svaly jsou symbolem určitého respektu, odhodlání a (alespoň v minulosti) vábničkou opačného pohlaví.
Rád připomenu, že ženy se nemusí bát zmužnění, když chytnou činky do rukou. Efekt posilovny na ženskou krásu je opačný.
 

Lepší vzhled

Svět je složený z nedokonalých jedinců, ti dokonalí jsou prý jen v časopisech často upravení grafickým editorem. Často odhazujeme tyto lifestylové magazíny z důvodu znechucení, že nikdy tak vypadat nemůžete. Možná přece jen můžete.
Změna přístupu je zřejmě celé tajemství. Začít s činkami v posilovně je jen první krok, který dělají i ony dokonalé krásky či muži na obálkách.
Posilování je cesta k lepší postavě i lepší náladě. Tyto dvě ingredience z vás udělají určitě (pro vás) vzhledově lepšího jedince. Každý toužíme po nějakém uznání, změňte svůj životní styl a určitě jej dosáhnete taky.
Nezměníte obličej, ale zbytek ano.
 

Sebevědomí

Tento bod v sobě zahrnuje všechny dříve popsané. Sebevědomí se vám zvýší okamžitě, jak chytnete činku a uděláte první sérii. Budete vědět, že jste dobří. Příště se zlepšíte. Činky vám hned řeknou, že jste lepší a to se okamžitě projeví na vašem sebevědomí.
S rostoucím výkonem, rostoucím bicepsem a snižující se váhou či pasem budete sebevědomější než kdy předtím. Posilování s činkami je opravdu nejrychlejší cesta, jak si zvýšit sebevědomí.
Navíc tento způsob není na úkor nikoho jiného a není to „fake“ sebevědomí, které získáte, když třeba někoho zmlátíte či ponížíte. A to je význam posilování – být lepší než den předtím a být sám sobě konkurencí.
 

začátky v posilovně

Sebeúcta

Se sebevědomím souvisí i sebeúcta. Nejen posilování, ale obecně sport, je znakem, že máte kus sebeúcty. Nemusí jít zdaleka o vrcholový sport, ale stačí i zdvihání činek ve sklepě. Fitness celkově je o úctě těla a poskytování mu příležitost ke správnému a zdravému vývoji.
Budete si sebe vážit v situacích, kdy by ostatní sami sebe nenáviděli. Začnete mít pozitivní myšlení a budete zdolávat cíle. Nejen ty v posilovně.
 

Nezlomí vás vítr

Vítr vás nezlomí asi ani teď, ale je to obrazně myšleno. Člověk by měl mít určitou fyzickou schránku, která jej uchrání před nečekanými událostmi. Občas se člověk dostane do konfliktu a ani neví. V takových situacích je lepší mít trochu něco nacvičeno. Silnější borci jsou mnohem méně vyzýváni na souboj, protože se jich protivník více bojí. A když do vás někdo štouchne, nezlomíte se.
Do posilovny zamiřte i když se na žádnou potyčku nechystáte, ale čistě z praktických důvodů jako je nošení nákupu, práce s pilou nebo otevírání sklenice okurek…
Muž má být silný a oporou pro ženu. A ženy ocení cvičení s činkou třeba při nakupování.
 

Budete to milovat!

Neuvěříte, dokud to nezažijete. První dny se budete svíjet v bolesti, pak se budete chtít odhlásit z fitka a když toto překonáte, tak se do posilování zamilujete.
Mít zdravou závislost je boží a zdvihání činek může být jedna z nich.
 

Teď už dost řečí. Stejně si musíte najít vy ten svůj důvod. Věřte, že až jej najdete, pak vás z posilovny budou tahat násilím.
Tak kdy jdeme na trénink?
 

Autorem článku je Michal Kurečka, autor blogu fitness101.cz, na kterém píše své poznatky ze světa fitness, zdraví i hubnutí.
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>