Řecká dieta

Máte rádi Řecko? A co řeckou kuchyni? Pokud jste odpověděli ano alespoň na jednu otázku, pak vás tato dieta zajisté potěší, protože zhubnete a zároveň si i výborně pochutnáte. A navíc se budete stravovat zdravě a to se přece vyplatí!

CO TO JE?

Řecká dieta je redukční dieta. A je postavena na ovlivňování hladiny cukru v krvi a tak i vaší chuti k jídlu. Autorem je řecký lékař Fendon Alexandr Lindberg, který se specializuje nejen na obezitu, ale také hormonální poruchy a vydal řadu velice úspěšných knih, zabývajících se touto tématikou.

CO SMÍTE?

Je založena převážně na konzumaci potravin obsahujících omega 3 mastné kyseliny. Základem je jíst hodně ryb hlavně typu tuňák, losos nebo makrela a zeleniny. Do všech pokrmů se používá výhradně olivový olej a to i na smažení. Při přípravě svých jídel můžete využít velké množství bylinek jako je například oregano, máta, tymián nebo třeba anýz. Vaše jídla pak budou mít nejen báječnou chuť, ale i vůni. Záleží jen na vaší chuti a fantazii. Dále jsou dovoleny řecké jogurty, avokádo, olivy nebo oříšky. Pokud se rozhodnete tuto dietu vyzkoušet, pamatujte stále na to, že mezi jednotlivými jídly nesmí být přestávka delší než 5 hodin. Pouze tak dokážete svůj hlad udržet na uzdě.

CO NESMÍTE?

Vyvarovat byste se rozhodně měli všem sýrům a to v jakékoliv podobě, i těm taveným. Dále ze svého jídelníčku na čas vyškrtněte i máslo a samozřejmě vynechejte alkohol a kávu. Ptáte se, proč byste nesměli pít kafe? Je to jednoduché, káva totiž prokazatelně zvyšuje chuť na sladké a to teď pro vás není zrovna ideální.

PRO KOHO JE URČENA

Může ji vyzkoušet opravdu každý bez výjimky. Tuto dietu si například vychvaluje i slavná herečka Jennifer Aniston.
VÝHODY

Díky řecké dietě nejen shodíte nějaká ta přebytečná kila, ale také si výrazně snížíte riziko vzniku onemocnění srdce, mrtvice a rakoviny. Budete se cítit méně unavení a získáte životní vitalitu, protože váš jídelníček bude určitě o něco zdravější. Také je prokázáno, že se Řekové dožívají vyššího věku a to v průměru až o 10 let. Tak schválně, vyzkoušíte to?

NEVÝHODY

Pro někoho nevýhodou možná je, že hubnutí s touto dietou není tak rychlé, jak byste si možná představovali. Ale kila shazujete pěkně pomalu a postupně.
RADA PRO VÁS

Ani při této dietě nesmíte zapomínat na pitný režim. Je vhodné vypít 2-3 l tekutin za den, ideálně čisté vody. Také zkuste dietu zkombinovat s nějakým sportem nebo pravidelným pohybem, uvidíte, že kilogramy pak půjdou dolů mnohem rychleji.

2 komentáře u Řecká dieta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>