Jak se vypořádat s celulitidou

Možností máme opravdu spousty, od cvičení, přes masáže a speciální krémy až po odborná střediska.
Pokud chcete, aby vaše kůže byla opět hladká, to nejjednodušší, co pro sebe můžete udělat je, zamyslet se nad svým životním stylem a upravit svůj pohybový a stravovací režim.

 

Takže co s jídelníčkem?

Jezte pravidelně a to stravu bohatou na vitamíny, antioxidanty, minerály hlavně vápník a také na bílkoviny. Nezapomínejte jíst hodně zeleniny a ovoce. A pít alespoň 2 litry čisté vody denně. Pokud preferujete minerálky, tak doporučuji bez bublinek a čaj pít neslazený. Měli byste se úplně vyvarovat pití kávy a alkoholu.
 

Bez pravidelného pohybu to nepůjde

Pravidelný pohyb je zde nutností. Ideální je zvolit takový, který vám bude maximálně vyhovovat a bude vám přinášet i psychické odreagování. Pohyb nám pomůže rozproudit krev a lymfu v našem těle, zbaví nás tuku a jako bonus nám pomůže z těla dostat škodlivé látky a toxiny. Vhodné je také provádět zpevňovací cviky pro oblasti, které jsou postiženy celulitidou.
 

Další pomocníci v boji s celulitidou

Velmi se doporučuje například sprcha se střídáním studené a teplé vody nebo masáže žínkou, které také rozproudí lymfu a krev. Na trhu také můžeme najít celou řadu krémů, olejů a jiných přípravků, doporučují se zejména ty s obsahem černého pepře, pomerančovou kůrou, zázvorem, skořicí nebo kofeinem. Buďte, ale opatrní. I celulitida se stala velkým byznysem a tak ne každý preparát je účinný.
 

Dopřejte si lymfatickou masáž

Pokud se rozhodnete do boje s celulitidou investovat i nějaké ty peníze, vyrazte na lymfatickou masáž prováděnou odborníky. Tato masáž přispívá k lepšímu proudění lymfy v těle a tak dochází k lepšímu odstraňování nečistot. Prováděná může být jak manuálně tak pomocí speciálního přístroje. Nejen, že vám pomůže zatočit s celulitidou, ale vy si při ní také úžasně odpočinete.
 

Kavitace neboli bezbolestná liposukce

Jedná se o zeštíhlující metodu, která se stala hitem poslední doby, při níž za pomoci ultrazvuku jsou odbourávány tukové buňky.
celulitida
 

Závěrem

A jak s celulitidou bojujete vy? Kterou z těchto metod běžně praktikujete, nebo jste někdy v životě vyzkoušely?
Vyzkoušely jsem napsal s tvrdým Y, protože otázku směřuji především na ženy. My chlapi totiž celulitidu většinou nijak neřešíme, a hlavně, milé dámy – máme vás rádi i s ní :-)
 

1 komentář u Jak se vypořádat s celulitidou

  • No cvičení je určitě super, Tak o tom, žádná. Ale já bohužel mám problémy se štítnou žlázou a tak mám trošku asi zhoršeny metabolizmus nebo nevím, ale i když cvičím, stejně to není ono. Takže na podporu stejně chodívám na „bezbolestnou liposukci“ na ultrazvuk. Na chirurgický zákrok se zase necítím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>