Jak se vypořádat s celulitidou

Možností máme opravdu spousty, od cvičení, přes masáže a speciální krémy až po odborná střediska.
Pokud chcete, aby vaše kůže byla opět hladká, to nejjednodušší, co pro sebe můžete udělat je, zamyslet se nad svým životním stylem a upravit svůj pohybový a stravovací režim.

 

Takže co s jídelníčkem?

Jezte pravidelně a to stravu bohatou na vitamíny, antioxidanty, minerály hlavně vápník a také na bílkoviny. Nezapomínejte jíst hodně zeleniny a ovoce. A pít alespoň 2 litry čisté vody denně. Pokud preferujete minerálky, tak doporučuji bez bublinek a čaj pít neslazený. Měli byste se úplně vyvarovat pití kávy a alkoholu.
 

Bez pravidelného pohybu to nepůjde

Pravidelný pohyb je zde nutností. Ideální je zvolit takový, který vám bude maximálně vyhovovat a bude vám přinášet i psychické odreagování. Pohyb nám pomůže rozproudit krev a lymfu v našem těle, zbaví nás tuku a jako bonus nám pomůže z těla dostat škodlivé látky a toxiny. Vhodné je také provádět zpevňovací cviky pro oblasti, které jsou postiženy celulitidou.
 

Další pomocníci v boji s celulitidou

Velmi se doporučuje například sprcha se střídáním studené a teplé vody nebo masáže žínkou, které také rozproudí lymfu a krev. Na trhu také můžeme najít celou řadu krémů, olejů a jiných přípravků, doporučují se zejména ty s obsahem černého pepře, pomerančovou kůrou, zázvorem, skořicí nebo kofeinem. Buďte, ale opatrní. I celulitida se stala velkým byznysem a tak ne každý preparát je účinný.
 

Dopřejte si lymfatickou masáž

Pokud se rozhodnete do boje s celulitidou investovat i nějaké ty peníze, vyrazte na lymfatickou masáž prováděnou odborníky. Tato masáž přispívá k lepšímu proudění lymfy v těle a tak dochází k lepšímu odstraňování nečistot. Prováděná může být jak manuálně tak pomocí speciálního přístroje. Nejen, že vám pomůže zatočit s celulitidou, ale vy si při ní také úžasně odpočinete.
 

Kavitace neboli bezbolestná liposukce

Jedná se o zeštíhlující metodu, která se stala hitem poslední doby, při níž za pomoci ultrazvuku jsou odbourávány tukové buňky.
celulitida
 

Závěrem

A jak s celulitidou bojujete vy? Kterou z těchto metod běžně praktikujete, nebo jste někdy v životě vyzkoušely?
Vyzkoušely jsem napsal s tvrdým Y, protože otázku směřuji především na ženy. My chlapi totiž celulitidu většinou nijak neřešíme, a hlavně, milé dámy – máme vás rádi i s ní :-)
 

1 komentář u Jak se vypořádat s celulitidou

  • No cvičení je určitě super, Tak o tom, žádná. Ale já bohužel mám problémy se štítnou žlázou a tak mám trošku asi zhoršeny metabolizmus nebo nevím, ale i když cvičím, stejně to není ono. Takže na podporu stejně chodívám na „bezbolestnou liposukci“ na ultrazvuk. Na chirurgický zákrok se zase necítím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>