Vytrvejte – motivace bude vaším motorem

Jak vytrvat? Dodržet předsevzetí a nepolevit? Tuto otázku si kladou miliony lidí na celém světě a rozhodně se nemusí jednat pouze o dospělé, ale i jejich ratolesti. Každá sportovní aktivita se časem může propadnout do určitého stereotypu či rutiny. Pak je mnohem snazší se zastavit a říci, že čas mohu věnovat něčemu jinému a v daný moment možná důležitějšímu. Jednoduše se začne vytrácet motivace. Nyní se podíváme na několik rad jak motivaci získat, udržet a hlavně využít jako motor pro skvělé výkony.

 

Nebuďte sami

prázdná tělocvična
Vlk samotář má možná skvělou fyzičku, ale u lidí to neplatí. Při jakékoliv sportovní aktivitě je dobré nalézt minimálně jednoho parťáka a o kolektivních sportech ani nemluvě. Mnoho lidí začne chodit do fitness centra samostatně, ale po nějaké době zjistí, že to není nejlepším modelem. Ve dvojici dosáhnete mnohem lepších výsledků díky společnému hecování a pomoci. Když se vám nebude chtít po náročném pracovním dni dělat vůbec nic, tak vás správný parťák zlomí a nakonec si zaběháte nebo zajdete na fotbal. Dodá vám motivaci, když ji potřebujete a na oplátku ji vy někdy jindy dodáte jemu.
 

Mějte cíle

Pokud chodíte pravidelně do posilovny, tak si brzy všimnete mužů a žen, kteří si systematicky zapisují všechny provedené cviky, počet opakování atd. Jistě to nedělají pouze z dlouhé chvíle, ale vědí, že systém je důležitý. Pokroků lze při jakékoliv sportovní aktivitě dosáhnout relativně rychle. Samozřejmě se nejedná o obrovské výkonnostní skoky, ale malé krůčky. Když budete své výkony sledovat, tak vám i malé zlepšení dodá obrovské množství síly a motivace do dalších dnů a měsíců.
 

Bavte se

Je zajímavé, jak poměrně velké množství žen a mužů cvičí s obrovským sebezapřením. Jedná se často o období, kdy chtějí shodit nějaké to kilo a pohyb je pro ně vlastně nutným zlem. To je ale, nemalý problém, kterému se musíte vyvarovat anebo se ho zbavit. Sport by měl být v první řadě zábavou a je už pouze na vás, jak z něj zábavu uděláte.

Nebaví vás chodit do posilovny, nesnášíte běhání? No tak zkuste jinou z milionu variant pohybu. Jedna vás určitě bude bavit. Jsou ve vašem fitness centru protivní lidé? Ve vedlejším možná budou lepší. Nezapomínejte, že vždy je nějaká další možnost a u sportu to platí dvojnásob.
 

1 komentář u Vytrvejte – motivace bude vaším motorem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>