Výživové poradenství může být i zdarma

O tom, že velká část české populace má dlouhodobě problém s nadváhou, není pochyb. Vidíme to všude kolem sebe, a možná se tento problém dotýká i vás konkrétně.
Z velké části za to může naše typická česká strava alá knedlo-vepřo-zelo a pivo k tomu. V kombinaci s téměř nulovým pohybem je problém na světě.

 

Naturhouse - výživové poradenstvíMezi nejznámější společnosti, řešící tento problém, patří Naturhouse, kde dokonce poskytují výživové poradenství zdarma.
Jejich metody nejsou založeny na žádných drastických dietách, ani zázračných pilulkách, díky kterým budete mít za měsíc vysněnou postavu.
Vše je založeno na správném sestavení jídelníčku, celkovém snížení příjmu kalorií (nebo navýšení jejich výdeje), a strava se odvíjí od lehké středomořské kuchyně.
 

Jak takové poradenství funguje?

Stačí zajít do jedné z poboček výživového centra, kde si vás pomocí speciální váhy přeměří, a tím zjistí složení, a nedostatky vašeho těla.
Poté jste podrobeni krátkému dotazníku, zaměřenému na váš životní styl, a dále je vám vypracován váš osobí plán na míru. Zjistíte, na jaké potraviny byste se měli zaměřit a jakým se raději vyhnout. Samozřejmě, jsou vám doporučeny i doplňky stravy, které efekt hubnutí urychlí. Této nabídky můžete využít, ale také nemusíte (z něčeho přeci jenom firma existovat musí – vše ostatní je zdarma).

Celá tato konzultace trvá zhruba 30 minut. Pak svého poradce navštěvujete zhruba 1x týdně, kdy se během kratších návštěv radíte, porovnáváte výsledky s plánem, motivujete se.
 

Ze začátku jsem byl sám skeptický, jak někdo může poskytovat tuto službu zdarma. Ale vzhledem k zkušenostem s Naturhouse, které se dají na internetu najít, a faktu, že jednu pobočku mám hned za rohem a nemám co ztratit, jejich poradenství nejspíš také vyzkouším.

A co vy? Šli byste do toho taky? Nebo máte už někdo zkušenosti s výživovým poradenstvím?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>