Desatero správného hubnutí

Stále se vám nedaří zhubnout na požadovanou váhu? Projděte si naše desatero správného hubnutí, a třeba zjistíte, proč se vám nedaří.

základy hubnutí - váha
 

1. ZAČNĚTE DNES, NE AŽ ZÍTRA!

Myslím, že vůbec nejdůležitějším bodem celého hubnutí je se opravdu rozhodnout a v okamžiku rozhodnutí začít. Vymažte ze svého slovníku slovo zítra a začněte TEĎ!

 

2. VE DVOU SE LÉPE HUBNE!

Seznamte své nejbližší okolí s vaším cílem zhubnout. Ideálně strhněte vaše kamarády tímto nápadem. Budete se vzájemně podporovat a hecovat ve chvílích, kdy to budete chtít vzdát. Můžete se zkusit zapojit i do různých hubnoucích výzev, na internetu jich je celá řada a vaše motivace mít hezčí postavu, tak ještě vzroste.

 

3. ZAČNĚTE POSTUPNĚ, ALE BUĎTE PRAVIDELNÍ

Troufám si říct, že tady se nachází pro většinu z nás kámen úrazu. Když už konečně začneme, pustíme se do toho s vervou a dáme si pořádně do těla. Druhý den nás většinou všechno bolí a začnou se dostavovat tendence cvičení vynechat. Ty s postupujícím časem většinou sílí. A pokud tedy i vaše vůle postupně klesá, je vhodná chvíle na kamaráda z bodu č. 2, který vás donutí pokračovat… Pravidelnost cvičení je totiž jedním z nejdůležitějších kroků k úspěchu.

 

4. PIJTE VODU, PIJTE PITNOU VODU A NEPIJTE RUM

Zvyšte příjem tekutin až na 3 litry za den. Omezte slazené a alkoholické nápoje. Nejlepší je čistá voda, která vás jednak výborně osvěží, ale také vám zaplní žaludek a vy nebudete mít pocit hladu.

 

5. UPRAVTE SI JÍDELNÍČEK

Na internetu se dá najít celé množství nepřeberných diet. Není tedy divu, že vyznat se v nich, nám mnohdy činí potíže. Snažte se, aby váš jídelníček obsahoval všechny základní složky, to znamená cukry, tuky a bílkoviny. A aby energetická hodnota vašeho příjmu odpovídala vašemu výdeji. Zní to možná složitě, ale nebojte, protože energetickým hodnotám vašeho jídla a zásadám správného stravování v období hubnutí, určitě věnuji jeden z následujících článků…

 

6. JEZTE MÉNĚ A ČASTO, ALE JEZTE PRAVIDELNĚ

Opět se dostáváme k pravidelnosti. Buďme k sobě upřímní. Kdo z nás v dnešní uspěchané době, může s klidem říct, že se stravuje pravidelně. Každé ráno snídá, v poledne obědvá a večer večeří. A o nějakém ovoci ke svačině většinou nemůže být ani řeč. Mnoho z nás se přes den nějak „zaplácne“ a pak to večer dohání. A proto vynechte ze svého jídelníčku „rychlé zaháněče hladu“ jako jsou sušenky a soustřeďte na váš nový zdravý jídelníček.

 

7. POŘIĎTE SI „DOZORNÍČKA“

Tento bod souvisí hlavně s bodem 6. „Dozorníček“ nebo si ho nazvěte, jak se vám líbí, je sešitek, do kterého si budete zapisovat všechno, co za ten den sníte. Buďte k sobě poctiví a nepodvádějte. Možná večer, až se do svého sešitku podíváte, budete překvapeni, co jste za ten den všechno spořádali…

 

8. ODPOČÍVEJTE

Tohle je možná pro někoho velmi překvapivá zásada správného hubnutí, ale je to tak. Pokud pracujete manuálně, odpočívejte pasivně a naopak. Pokud například sedíte celý den za počítačem, vyrazte na procházku do přírody, alespoň 30 minut.

 

9. DODRŽUJTE ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

Aby se vám dobře hubnulo, musíte se cítit dobře po všech stránkách. To znamená, že je důležité, abyste dodržovali pravidla zdravého životního stylu. Proto mj. neponocujte a choďte spát ve stejnou hodinu a dopřejte si vydatný 8 hodinový spánek. Vaše tělo se spánkem zregeneruje a vy budete připraveni čelit novému dni.

 

10. VĚŘTE SI A MOTIVUJTE SE!

Věřte mi to nebo ne, velká část vašeho úspěchu pramení ve vaší psychice. Proto se nepodceňujte, buďte pozitivní a věřte, že tentokrát to opravdu dokážete. Rozhodněte se a nepochybujte o svém rozhodnutí. Povzbuzujte se a ve chvílích, kdy se budete chtít vzdát, vzpomeňte si na důvod, proč jste začali. A pokud máte pocit, že vaše argumenty selhávají, vytočte na svém mobilu číslo přítele z bodu 2…
Hodně štěstí! Vy to dokážete!
 

5 komentářů u Desatero správného hubnutí

  • That’s more than sesilbne! That’s a great post!

  • we prefer to honor numerous other world wide web websites on the net, even if they arenÂ’t linked to us, by linking to them. Below are some webpages worth checking out

  • Have you ever considered creating an e-book or guest authoring on other blogs? I have a blog based upon on the same ideas you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my visitors would appreciate your work. If you are even remotely interested, feel free to send me an e mail.

  • It is advisable to use system repair disc which has system recovery options while you perform Windows 8 upgrade. This enables you to recover data in case of a serious system error. Make sure to save a copy of all your documents before installing the new operating system.

  • más de 2 años0Te voy a dar 10 puntos por día por haber echo este post, loco. Está excelente! Viva George y vivan los Beatles!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>